تولید کننده قطعات و تجهیزات نظارت تصویری

021-62938000

PLC چیست ؟

plc یا مخفف Programmable Logic Controller معنای کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشد که کاربرد بسیار فراوانی در سیستم های اتوماسیون صنعتی دارد به جرات میتوان گفت کمتر دستگاه های صنعتی در محیط خط تولید نیاز به استفاده از پی ال سی ندارد پی ال سی به ارسال فرامین به تمامی قسمت ها یک دستگاه همانند یک فرمانده و رهبر عمل میکند و در حقیقت مغز یک دستگاه صنعتی می باشد. PLC را در حقیقت متیوان هسته اصلی مدارات کنترل یا فرمانی می باشد که تمامی خط تولیدات امروز به عنوان یک هسته اصلی نحوه اجرای فرمان را به قسمت های مختلف خط تولید صادر میکند یک مجموعه PLC دارای المان های مختلف برای کنترل و فرمان دادن به قسمت های مختلف یک دستگاه می باشد شما میتوانید برنامه های نوشته در PLC را به صورت دلخواه تغییر بدهید مثلا بخواهید یک موتور در یک بازه زمانی دلخواه روشن شود یا یک دستگاه در زمان معینی خاموش شوند همه این موارد در PLC به راحتی انجام میشود در حقیقت PLC مغز و هسته اصلی یک دستگاه مکانیکی یا الکتریکی می باشد تمامی عملیات دادن فرمان مختلف توسط این واحد پردازش انجام میشود و هیچ نیازی به نیروی انسانی دیگر نیست فقط کافی برنامه های کنترلی را به PLC بدهید تا همه کارها توسط این واحد پردازشگر به راحتی انجام شود.

شما می توانید برای مشاوره و اجرای پروژه های PLC خود با شماره 62938 (021) تماس بگیرید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید .

امروزه اتوماسیون صنعتی یا PLC در تمامی شرکت ها و سازمان ها به یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین قطعات سخت افزاری در تمامی دستگاه ها تبدیل شده است در تمامی کارخانه ها و کارگاه ها که از دستگاه های خط تولید استفاده میکنند از پی ال سی به عنوان هسته اصلی به عنوان پردازنده استفاده میشود تمام کارهایی که قبلا به صورت دستی انجام میشد امروزه توسط پی ال سی به صورت اتوماتیک انجام میشود تمامی ورودی ها و خروجی ها از طریق اتصالات به PLC وصل میشود و تمامی کارها از طریق آن انجام میشود.

پی ال سی های کوچک : به علت کوچک بودن معمولا کاربرد زیادی دارند و در کنار سایر تجهیزات کنترل شونده نصب می شوند و برنامه نویسی در آن ها نیز به صورت مبتدی صورت می گیرد.

Plc های متوسط : ساختار مدولار دارند و توسعه و تغییر آنها ساده است و برنامه نویسی در آن ها نیز به صورت گرافیکی صورت می گیرد.

پی ال سی های بزرگ : دارای ورودی و خروجی زیادی است که از آن برای هدایت plc های کوچک تر استفاده می شود.